Do czego służą znaki drogowe
Przeznaczeniem oznaczeń drogowych jest zakazywanie, nakazywanie, ostrzeganie oraz przekazywanie różnych informacji w miejscach takich jak wnętrza pociągów oraz drogi dla samochodów. Mówią nam one na przykład o ograniczeniu prędkości, o obecności dziecka w samochodzie czy też obecności kieszonkowca.
Rodzaje znaków drogowych
Pierwszym rodzajem który sobie opiszemy będzie podgrupa „Znaki na drogi wewnętrzne” w której znajdziemy tradycyjne oznaczenia drogowe zarówno informacyjne, ostrzegawcze, zakazu jak i nakazu, przykładowo znajdziemy tutaj znaki zakaz wjazdu, nakaz jazdy prosto przez skrzyżowanie czy ograniczenie prędkości. Oznaczenia są dostępne w różnych odpowiednich dla siebie rozmiarach jak na jednym góra dwóch tworzywach.
Drugim rodzajem będą „Naklejki na samochód”. Znajdują się w niej znaki takie jak „Naklejka zakaz wożenia dziecka w foteliku na przednim siedzeniu. Samochód posiada poduszę powietrzną” czy „Naklejka dziecko w samochodzie”, a także kilka innych mniej i więcej ważnych piktogramów. Każdy ze znaków dostępny jest tylko w jednym rozmiarze jak i na jenym tworzywie jakim jest płytka PCV o grubości jednego milimetra.
Ostatnim rodzajem będą znaki z podgrupy pod nazwą „Naklejki do pociągu”. Znajdują się tutaj oznaczenia które to należy umieszczać we wnętrzu pociągu a także na peronie. Znaki przekazują nam takie informacje jak na przykład niebezpieczeństwo wpadnięcia, zakaz wychylania się przez okno albo zakaz palenia. Wszystkie znaki są dostępne tylko w jednym rozmiarze jakim jest 5 x 5 cm na płytce PCV, wyjątkiem jest jeden znak który można nabyć w rozmiarze 10 x 10 cm.
Podsumowanie informacji o znakach drogowych
Znaki drogowe jest to dość spora grupa znaków które swoją treścią potrafią być dość przydatne na polach do których docelowo zostały stworzone, i chociaż nie są to oznaczenia wymagane przez kontrole to na pewno warto się w nie zaopatrzyć.