+48 535 385 285        biuro@allebhp.pl

Kategorie

Darmowa dostawa


Dla zamówień powyżej 150 zł!

O szczegóły zapytaj sprzedawcę!

Szybki kontakt


biuro@allebhp.pl


+48 535 385 285

pon - pt
9:00 - 16:00

Znaki ostrzegawcze BHP

Nieprzypadkowo znaki ostrzegawcze BHP mają taki sam kształt i formę graficzną jak ostrzegawcze znaki drogowe. Zunifikowanie wyglądu jednych i drugich ma na celu łatwiejsze ich postrzeganie. Jeśli ktoś zobaczy żółty trójkąt obwiedziony czarną obwódką, od razu wie, że jest to ostrzeżenie przed niebezpieczeństwem, bez względu na to, czego ono dotyczy. Oczywiście piktogramy obrazujące rodzaj zagrożenia na znakach drogowych są inne niż na znakach ostrzegawczych BHP, chociaż w kilku przypadkach są to te same oznakowania; takim jest na przykład znak z dużym wykrzyknikiem sygnalizujący jakieś niebezpieczeństwo w sensie ogólnym, bez jego skonkretyzowania.

Gdzie stosowane są ostrzegawcze znaki BHP?

Zważywszy na wielość grożących człowiekowi niebezpieczeństw, znaki ostrzegawcze BHP mają nie tylko, co mogłaby ich nazwa sugerować, zastosowanie w zakładach pracy, lecz także w każdym innym miejscu, gdzie istnieje potencjalne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. Klasycznym, najczęściej spotykanym, przykładem takiego znaku jest ostrzeżenie przed napięciem elektrycznym, czyli żółty trójkąt z czarnym wyobrażeniem błyskawicy. Znak ten umieszczany jest równie często w zakładach pracy, jak i w budynkach mieszkalnych, na słupach wysokiego napięcia, na rozdzielniach elektrycznych, a także bezpośrednio na elektromechanicznych narzędziach czy maszynach, a nawet na pojazdach. Podobnie rzecz ma się z innymi znakami ostrzegawczymi BHP: mają one uniwersalne zastosowania, chociaż najczęściej będą umieszczane właśnie w zakładach pracy.

Poniżej prezentujemy znaki z oferty naszego sklepu. Dajemy Państwu możliwość wyboru materiału, na jakim będzie drukowany znak oraz jego formatu.

1 2 ... następna »

Strona 1 z 3

Pobierz darmową instrukcję BHP

przy obsłudze komputera z monitorem ekranowym

Wiadomość została wysłana na podany adres e-mail.
Sprawdź swoją skrzynkę pocztową i pobierz darmową instrukcję BHP!
Zamów rozmowę
×
Zamów rozmowę z ekspertem
Zamów rozmowę
z ekspertem

Oddzwaniamy
w dni robocze (pn-pt)
w godzinach 9-16.
Podaj imię i nazwisko!
Podaj numer telefonu!
Zaznacz zgodę na przetwarzanie danych!
Dziękujemy za wysłanie formularza.

Nasz Inspektor ds. BHP skontaktuje sie z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe.
  • Imię i nazwisko
  • Numer telefonu
facebook alleBHP.pl