+48 535 385 285    biuro@allebhp.pl
Bezpłatna pomoc
Skonsultuj z nami swoje problemy!
Szybka wysyłka
Mamy bardzo krótke terminy realizacji!
Gwarancja satysfakcji
Z nami przejdziesz kontrolę z Inspekcji Pracy!
Dbamy o środowisko
Dokumentację otrzymasz na e-mail!
Pracownik oczyszczania terenu z materiałów wybuchowych i niebezpiecznych - Ocena Ryzyka Zawodowego metodą RISK SCORE
Ocena: 5 na 5
(1) głosów

Pracownik oczyszczania terenu z materiałów wybuchowych i niebezpiecznych - Ocena Ryzyka Zawodowego metodą RISK SCORE

Cena: 45.00 zł/szt.
Tylko dzisiaj 2% TANIEJ!
WARIANT PRODUKTU CENA
45.00
74.50
ORZ-313210-RISK
Produkt dostępny online Towar na magazynie Usługa dostępny online
Do pobrania w 5 minut Wysyłka w 24 godziny ok 2 dni robocze
0.00 zł na adres e-mail 15.00 zł kurier DPD (info) 0.00 zł na adres e-mail

bezpieczeństwo
Metody płatności Metody płatności Metody płatności

Pracownik oczyszczania terenu z materiałów wybuchowych i niebezpiecznych

Pracownik oczyszczania terenu z materiałów wybuchowych i niebezpiecznych - Ocena Ryzyka Zawodowego metodą RISK SCORE Pracownik oczyszczania terenu z materiałów wybuchowych i niebezpiecznych - Ocena Ryzyka Zawodowego metodą RISK SCORE jest to gotowa wzorcowa dokumentacja dla tego stanowiska. Pracodawca zatrudniający pracownika na stanowisku Pracownik oczyszczania terenu z materiałów wybuchowych i niebezpiecznych zobowiązany jest do opracowania Oceny Ryzyka Zawodowego i przedstawienia tej dokumentacji swojemu pracownikowi.

Niniejszy produkt jest kompletną dokumentacją dla Pracownik oczyszczania terenu z materiałów wybuchowych i niebezpiecznych, które to stanowisko jest zawarte w Polskiej Klasyfikacji Zawodów zgodnie z najnowszym rozporządzeniem i obowiązuje od 1 Stycznia 2015 r. Stanowisko to posiada odpowiedni kod zawodu 313210 sklasyfikowany w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 7 sierpnia 2014 r. (Dz. U. z 2014 r. , poz. 1145).

Dokumentacja ryzyka zawodowego dla pracownika oczyszczania terenu z materiałów wybuchowych i niebezpiecznych zawiera wszystkie najważniejsze i niezbędne elementy.

Ocena Ryzyka Zawodowego | Ryzyko Zawodowe

Dokumentacja została zaktualizowana i rozbudowana o zagrożenie
związane z koronawirusem SARS-CoV-2 (COVID-19)

Dostępne wersje oceny ryzyka dla Pracownik oczyszczania terenu z materiałów wybuchowych i niebezpiecznych:

 1. Elektroniczna (.doc/.docx/.odt/.pdf) - daje możliwość dokonywania zmian w dokumentacji w razie zajścia takiej potrzeby.
 2. Papierowa - gotowy wydruk przygotowany do podpisu przez pracodawcę i pracownika w miękkiej oprawie.

Pracownik oczyszczania terenu z materiałów wybuchowych i niebezpiecznych - Ocena Ryzyka Zawodowego metodą RISK SCORE

Zakupując niniejszą dokumentację ryzyka zawodowego w wersji elektronicznej masz możliwość wielokrotnego wydruku tej dokumentacji oraz, w razie potrzeby, edycji.

Pracownik oczyszczania terenu z materiałów wybuchowych i niebezpiecznych
zawartość oceny ryzyka zawodowego

 1. Strona tytułowa.
 2. Pełna karta stanowiska pracy: (opis czynności, ogólna charakterystyka, używane maszyny i narzędzia na stanowisku pracy Pracownik oczyszczania terenu z materiałów wybuchowych i niebezpiecznych, sposób i miejsce wykonywania pracy).
 3. Dokładny opis metody wraz z matrycą mierzenia ryzyka - RISK SCORE.
 4. Identyfikacja zagrożeń - pełen wykaz czynników z odpowiednim ich podziałem (fizyczne, pyły i pary, chemiczne, biologiczne, uciążliwe i niebezpieczne).
 5. Szczegółowe karty zagrożeń dla Pracownik oczyszczania terenu z materiałów wybuchowych i niebezpiecznych zawierające pełne szacowanie ryzyka metodą RISK SCORE
 6. Wykaz działań korygujących zagrożenia oraz odpowiedzialności za to.
 7. Wykaz pracowników zatrudnionych na danym stanowisku.
 8. Dokumentacja składa się z około 25 stron w fotmacie A4.

Opis zawodu - Pracownik oczyszczania terenu z materiałów wybuchowych i niebezpiecznych

Zajmuje się rozpoznawaniem i zabezpieczaniem miejsc zagrożonych obecnością materiałów wybuchowych i niebezpiecznych w sposób zapewniający bezpieczeństwo; monitoruje teren ze względu na możliwość występowania materiałów wybuchowym i niebezpiecznych; odpowiada za oczyszczenie terenu z materiałów wybuchowych i niebezpiecznych zgodnie z obowiązującymi regulacjami w tym zakresie.

Obowiązki na stanowisku pracy Pracownik oczyszczania terenu z materiałów wybuchowych i niebezpiecznych

 • Rozpoznawanie rodzaju materiałów wybuchowych i niebezpiecznych
 • Zabezpieczanie miejsca zagrożonego w sposób zapewniający unieszkodliwienie lub niszczenie materiałów wybuchowych i niebezpiecznych w zależności od rodzaju i stopnia zagrożenia przy wykorzystywaniu specjalistycznego sprzętu do przenoszenia materiałów wybuchowych i niebezpiecznych
 • Rozminowywanie oraz wykrywanie przedmiotów metalowych w gruncie, rozpoznanie ich pod względem zagrożenia a następnie podejmowanie decyzji o wywozie i niszczeniu niewypałów i niewybuchów tj.: miny, pociski, bomby, amunicja, granaty, itp.
 • Przenoszenie „ręczne” małych materiałów wybuchowych i niebezpiecznych do samochodu oraz przewożenie znalezionych materiałów wybuchowych i niebezpiecznych do wyznaczonych miejsc unieszkodliwienia, niszczenia lub przechowywania
 • Sprawdzanie, czy w miejscu znalezienia nie występują inne materiały wybuchowe i niebezpieczne, w tym zawierające środki chemiczne
 • Współpraca z jednostkami policji oraz specjalistycznymi jednostkami sił zbrojnych przy przekazywaniu miejsca znalezienia, jeżeli wyczerpią się techniczne możliwości oczyszczania terenu z materiałów wybuchowych i niebezpiecznych pochodzenia wojskowego
 • Sporządzanie i przekazywanie inwestorowi dokumentacji powykonawczej wraz z zestawieniem wykrytych i podjętych działań w celu unieszkodliwienia przedmiotów niebezpiecznych oraz dokumentacji fotograficznej i certyfikat wykonanej pracy

PODGLĄD - Pracownik oczyszczania terenu z materiałów wybuchowych i niebezpiecznych
ryzyko zawodowe RISK SCORE

Pracownik oczyszczania terenu z materiałów wybuchowych i niebezpiecznych ocena ryzyka RISK SCORE 1
Pracownik oczyszczania terenu z materiałów wybuchowych i niebezpiecznych ocena ryzyka RISK SCORE 2
Pracownik oczyszczania terenu z materiałów wybuchowych i niebezpiecznych ocena ryzyka RISK SCORE 3
Pracownik oczyszczania terenu z materiałów wybuchowych i niebezpiecznych ocena ryzyka RISK SCORE 4
Pracownik oczyszczania terenu z materiałów wybuchowych i niebezpiecznych ocena ryzyka RISK SCORE 5
Pracownik oczyszczania terenu z materiałów wybuchowych i niebezpiecznych ocena ryzyka RISK SCORE 6

Pobierz podgląd dokumentacji

UWAGA! - przedstawiony podgląd dokumentacji NIE JEST bezpośrednio cześcią dokumentacji Oceny Ryzyka Zawodowego dla stanowiska Pracownik oczyszczania terenu z materiałów wybuchowych i niebezpiecznych metodą RISK SCORE.
Przedstawiony podgląd dokumentacji ma charakter orientacyjny, którego celem jest unaocznienie jak skonstruowany jest plik który można zakupić,
a zakupiona dokumentacja będzie sie od niego znacząco różnić wartością merytoryczną.


Grzegorz Wrzeszcz - [[nazwa_full]]

Cześć!
Nazywam się Grzegorz Wrzeszcz i od 2014 roku zawodowo zajmuję się BHP. Od tego czasu udało mi się opracować blisko 1500 różnych dokumentacji oceny ryzyka zawodowego metodą RISK SCORE w tym również ryzyko zawodowe dla stanowiska Pracownik oczyszczania terenu z materiałów wybuchowych i niebezpiecznych
, które możesz zakupić na tej stronie.

Jeżeli masz jakieś pytania odnośnie tego produktu to pisz śmiało lub dzwoń! Z przyjemnością odpowiem na wszystkie twoje pytania i rozwieję (mam nadzieję) wszelkie wątpliwości.

+48 535 385 285 biuro@allebhp.pl

Parametry techniczne

Tytuł publikacji Pracownik oczyszczania terenu z materiałów wybuchowych i niebezpiecznych - Ocena Ryzyka Zawodowego metodą RISK SCORE
Producent, autor alleBHP
Stanowisko Pracownik oczyszczania terenu z materiałów wybuchowych i niebezpiecznych
Kod zawodu 313210 - zgodnie z rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 7 sierpnia 2014 r. (Dz. U. z 2014 r. , poz. 1145)
Metoda opracowania RISK SCORE
Format Standard A4 - 21 x 29,7 cm
Liczba stron około 25 stron formatu A4
Dział, kategoria Ocena ryzyka zawodowego, Metoda RISK SCORE
Wersja elektroniczna Plik DOCX - umożliwia edycję dokumentacji w programie Microsoft Office
Dostępność wersji elektronicznej W ciągu 5 minut od dokonania zakupu
Wersja papierowa (książkowa)
 • laserowy druk na wysokiej jakości papierze 80g/m2
 • miękka oprawa
 • elastyczne bindowanie - z możliwością demontażu grzbietu
Dostępność wersji planszowej Dostępna od ręki, wysyłka w 24h
Zgodność Opracowana zgodnie z obowiązującymi przepisami dot. Oceny Ryzyka Zawodowego (Ustawa z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy; Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy). Dokumentacja w pełni akceptowalna przez Państwową Inspekcję Pracy oraz Państwową Inspekcję Sanitarną.
Ocena klientów - ponad 98% pozytywnych opinii

Metoda RISK SCORE

Pracownik oczyszczania terenu z materiałów wybuchowych i niebezpiecznych - Ocena Ryzyka Zawodowego metodą RISK SCORE Niniejsza dokumentacja zawiera szczegółowe informacje i wytyczne dla metody RISK SCORE zgodnie z tym, jak została opracowana. Opis metody zawiera kolorowe tabelki wartościoiwania poszczególych parametrów dając nie tylko pełne liczbowe odzwierciedlenie tych parametrów, ale również wizualne. Dzięki temu masz pewność, że osoba przeprowadzająca kontrolę (i nie tylko) bez problemu odnajdzie się w treści dokumentacji. Metoda RISK SCORE jest jedną z najpopularniejszych w metod szacowania ryzyka zawodowego w naszym kraju dlatego z powodzeniem można bazować na tym opracowaniu. RISK SCORE jest bardzo lubianą metodą przez kontrolujące organy np. takie jak Państwowa Inspekcja Pracy czy Państwowa Inspekcja Sanitarna.

Pracownik oczyszczania terenu z materiałów wybuchowych i niebezpiecznych - opis metody RISK SCORE

Metoda RISK SCORE jest prostą metodą, w której wykorzystuje się trzy parametry mierzenia ryzyka: skutki/straty (S), ekspozycja (E), i prawdopodobieństwo (P). Wartościowanie ryzyka następuję poprzez przemnożenie wartości punktacyjnych z każdego parametru. Ciekawostką tej metody jest mierzenie możliwych skutków na straty materialne/finansowe, które w praktyce nijak ma się do polskiej rzeczywistości. Wynika to z faktu przeliczania wszystkiego na finanse w kraju, w którym ta metoda powstała (Stany Zjednoczone).

Wzór szacowania ryzyka zawodowego metodą RISK SCORE:

R = S x E x P

gdzie:

R - wartość ryzyka

S - skutki, straty wynikające z wystąpienia zagrożenia  

E - ekspozycja na zagrożenie  

P - prawdopodobieństwo wystąpienia zdarzenia

Dużym atutem tej metody jest zastosowanie parametru z ekspozycją danego zagrożenia oraz szeroki wachlarz wartości dla każdego z parametrów. Dzięki temu wynik jest bardzo dokładny przy dokonywaniu oceny ryzyka zawodowego. Osobiście uważam tę metodę za najdokładniejszą i bardzo lubię pracować przy tworzeniu oceny ryzyka zawodowego tą metodą.

Wartościowanie skutków - RISK SCORE

Pracownik oczyszczania terenu z materiałów wybuchowych i niebezpiecznych metodą RISK SCORE 1

Wartościowanie ekspozycji - RISK SCORE

Pracownik oczyszczania terenu z materiałów wybuchowych i niebezpiecznych metodą RISK SCORE 2

Wartościowanie prawdopodobieństwa - RISK SCORE

Pracownik oczyszczania terenu z materiałów wybuchowych i niebezpiecznych metodą RISK SCORE 3

Po zebraniu wszystkich parametrów dla danego zagrożenia dokonujemy obliczenia (mnożenia) według podanego wcześniej wzoru, a iloczyn (wynik) porównujemy z poniższą tabelą wartościowania ryzyka. Ostateczne określenie ryzyka grupujemy w pięciu wartościach przy czym dwa ostatnie wyniki (iloczyn powyżej 200 pkt.) dają ryzyko NIEDOPUSZCZALNE.

Wartościowanie ryzyka - RISK SCORE

Pracownik oczyszczania terenu z materiałów wybuchowych i niebezpiecznych metodą RISK SCORE 4

Więcje na temat metody RISK SCORE znajdziesz we wpisie na naszym blogu.

Pracownik oczyszczania terenu z materiałów wybuchowych i niebezpiecznych - Przykładowe zagrożenie

Nazwa zagrożenia: Porażenie prądem elektrycznym do 1kV

Źródło zagrożenia: Obsługa urządzeń pod napięciem

Możliwe skutki: Ból, Skurcze mięśniowe, Zatrzymanie oddechu, Zaburzenia krążenia, Zaburzenia wzroku, słuchu, równowagi itp., Czasowa utrata przytomności, Migotanie komór mięśnia sercowego, Oparzenia tkanek wewnętrznych, Zwęglenie tkanek, Śmierć

Skutki (S): 15 pkt - Bardzo duże, jedna ofiara śmiertelna - 300. tyś. - 10 mln zł

Ekspozycja (E): 6 pkt - Częsta (codzienna)

Prawdopodobieństwo (P): 0.2 pkt - Możliwe do pomyślenia, 0,001% (1 na 100 000)

Ryzyko (R): 15 x 6 x 0.2 = 18 pkt

Oznacza to, że na stanowisku Pracownik oczyszczania terenu z materiałów wybuchowych i niebezpiecznych według metody RISK SCORE ryzyko jest poniżej 20 pkt i uznaje się je za AKCEPTOWALNE - Wskazana jest kontrola tego zagrożenia.

Opisane powyżej tabele wartościowania oraz opis metody znajdziesz w zakupionej Ocenie Ryzyka Zawodowego dla zawodu Pracownik oczyszczania terenu z materiałów wybuchowych i niebezpiecznych metodą RISK SCORE.

INNI KLIENCI OGLĄDAJĄCY TEN PRODUKT
KUPILI U NAS RÓWNIEŻ


Opinie do produktu
Brak dodanch opinii do produktu!

Dodaj opinię do produktu

Polecamy również
Pobierz darmową instrukcję BHP

przy obsłudze komputera z monitorem ekranowym

Wiadomość została wysłana na podany adres e-mail.
Sprawdź swoją skrzynkę pocztową i pobierz darmową instrukcję BHP!
facebook Sklep alleBHP.pl
Zamów rozmowę
×
Zamów rozmowę z ekspertem Grzegorz Wrzeszcz
Inspektor ds. BHP

Oddzwaniamy pon - pt
w godzinach 9:30-15:30.

ZAMÓW ROZMOWĘ

Podaj imię i nazwisko!
Podaj numer telefonu!
Zaznacz zgodę na przetwarzanie danych!
Dziękujemy za wysłanie formularza.

Nasz Inspektor ds. BHP skontaktuje się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe.
 • Twoje imię i nazwisko
 • Twój numer telefonu

Nasz sklep internetowy korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z regulaminem oraz polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Akceptuję ciasteczka!
×
Darmowa instrukcja BHP
Instrukcja BHP przy obsłudze komputera z monitorem ekranowym
INSTRUKCJA BHP ZA DARMO!

Zostaw nam swój adres e-mail i pobierz darmową instrukcję w wersji elektronicznej!

×
Dodaj do koszyka
WARIANT PRODUKTU CENA
×
Nieoczekiwany błąd! Powiadom nas o tym :-)
×
Dodaj do koszyka
Przykro nam, ale produkt jest niedostępny ;-(